אודות

אודות2019-02-10T00:54:54+00:00

נקודת מוצא

אורי טישלר

דולב ארבייטר

רוקו סופר

נקודת מוצא

איך אומרים Trail Head בעברית?

"נקודת מוצא" כשמו כן הוא – המקום לצאת ממנו לטיולים באזור המיוחד של שפלת יהודה המרכזית, הוא חבל עדולם. כשהתחלנו להפוך ברעיון ולתכנן את ההקמה, ניסינו לחשוב מה אנחנו רוצים בעצם (מעבר למקום שלנו שאפשר יהיה לשבת בו אחרי הצהריים עם כוס קפה מול הנוף…) המסקנה הייתה שאפשר לשדרג את חווית הביקור של המטיילים באזור. הרי התשתית הבסיסית קיימת, עם נקודות חן בטבע, עם היסטוריה, עם נוף, עם צמחיה, עם שטח פתוח, עם דרכי רכב, שבילי הליכה וסינגלים לאופניים. וגם רבים הם המקומות המזמינים לביקור כמו סדנאות אומן, מבשלות בירה, יקבי יין, ומטבחים ביתיים. החלטנו להשלים את מה שנראה לנו חסר – מקום שממנו אפשר יהיה להתחיל את הסיור באזור, לקבל מידע עם חיוך מאנשים שחיים כאן שנים רבות, להצטייד באופניים שאתם אפשר לשפר את החוויה ואת ההנאה ממנה, להרגיש את הטבע והנוף שלא דרך חלון המכונית, וגם להזיע מעט לפני שמחזירים אנרגיה על כוס בירה, יין או קפה…

אבל אפילו עצלנים כמונו, אוהבים להרחיב מדי פעם את הרדיוס. בכל אופן, אנחנו מורי דרך ומדריכי טיולים די וותיקים. אז יש אוטו עם עגלות לאופניים, ואנחנו מגיעים איתם לכל מקום ששווה לרכוב בו, ובעצם אנחנו מדריכים כל מיני סוגים של קבוצות, בלי מגבלה מיוחדת של אזור או אתר – כל עוד אנחנו מרגישים שאנחנו יודעים לתת שירות טוב ומקצועי. יש לנו בתרמיל נסיון עשיר עם קבוצות של משפחות, של בני נוער, של מבוגרים בהרכבים שונים, של ישראלים ושל תיירים, ותמיד נשמח להעשיר את עצמנו בעוד מפגשים עם אנשים שאוהבים לטייל.

אורי טישלר

אני אורי טישלר. אחד הדברים שהכי משמחים אותי, זה להיות בחוץ. ברגל או על אופניים, בלילה בשק שינה מתחת לשמיים, ביום מתחת לעץ חרוב מצל או לאורך שביל שמתפתל במעלה ההר. אני כמובן שמח לגוון את המרחב החיצוני הזה, אבל יש להודות באמת – מאז שעברנו לגור בשריגים שבלב חבל עדולם ב 96', זו הסביבה העדיפה עלי. אולי בגלל הזמינות, אולי בגלל היופי והשלווה, או שזה הניתוק המידי שנוצר אחרי 5 דקות רכיבה מהבית.

במשך שנים משכתי אנשים לצאת אתי לשטח הפתוח. משפחות עם ילדים קטנים, חברים שאוהבים כמוני לשים תרמיל על הגב ולצאת לסופ"ש ארוך בנגב המזרחי, וחבר'ה בשכונה שאחד אחד קנו לעצמם זוג אופניים והתחילו לרכוב אתי כל סוף שבוע. ואז, בוקר בהיר אחד החלטתי שזה מה שבא לי לעשות כל הזמן. הפסקתי לעבוד כמנהל תפעול וייצור שנע על הקו לסין, והקטנתי את הרדיוס. קל היה להבחין בעובדה שבאחד האזורים הכי מוצלחים לטיול באופניים בישראל, אין נקודה להשכרת אופניים, אז פתחתי את 'נקודת מוצא'. בהמשך הדרך, הוספתי אישור רשמי להדרכת הטיולים שאני עושה, ואני כבר מורה דרך מוסמך. יחד עם חברים טובים, אנחנו קבוצה של מדריכים, שנהנים לעבוד עם ישראלים ועם תיירים, על אופניים, ברגל או ברכב, כאן בשפלת יהודה, או בכל מקום אחר בארץ שבו אנחנו מרגישים בנוח להדריך ולהוביל מטיילים.

אשמח לראות אתכם כאן אצלנו "בנקודה", או בכל מקום אחר ברחבי ישראל.

דולב ארבייטר

קוראים לי דולב ארבייטר. אני מורה דרך מוסמך, וגם מדריך גלישת צוקים (מה שנקרא סנפלינג…). מאז שאני זוכר את עצמי, אני בחוץ מסתובב, חוקר ומשוטט במרחבים הפתוחים. כבר מילדות יצאתי לטייל בכל הזדמנות, מחפש אחרי הפינות הנסתרות של ארץ ישראל, חורש את שביליה ודרכיה, מעיינותיה וחורבותיה. גדלתי בטבעון, ולפני הצבא התנדבתי לשנת שירות כמדריך בחוגי הסיירות של קק"ל. במשך השנה הזאת הדרכתי עשרות טיולים של קבוצות בני נוער, וגם זכיתי להכיר מקרוב את שפלת יהודה ואזור עמק האלה. לאחר השירות הצבאי החלטתי לשלב בין לימודי פסיכולוגיה מצד אחד, והיסטוריה של עם ישראל מצד שני, ותוך כדי כך, "על הדרך" גם השלמתי קורס מורי דרך ביד בן צבי. את השנים שבהם חייתי בלב ירושלים ניצלתי כדי ללמוד ולהכיר אותה, גם כיעד לטיולים והדרכות. אבל הצורך הדחוף באוויר פתוח, החזיר אותי לשפלת יהודה, אל חבל עדולם. כאן אני חי במרחק דקה מהשטח, וכאן גם התפתחה אצלי החיבה לרכיבה על אופניים. צברתי נסיון עשיר בעבודה עם כל מיני קבוצות, ונוח לי גם עם מבוגרים שדורשים ידע, וגם עם בני נוער שחייבים פשוט ליהנות מהטיול בטבע. כמו שאר החברים 'בנקודת מוצא', גם אני לא מגביל את עצמי רק לאזור הקרוב, ויוצא להוביל קבוצות ברחבי הארץ, בין אם זה בטיול רגלי משולב בגלישת צוקים, או בטיול רכוב וביקור באתרים המדהימים שיש לארץ הזו להציע.

אז אתם מוזמנים לבוא לביקור, או לקבוע פגישה במקום אחר – ולצאת איתי לטיול.

רוקו סופר

אני רוקו סופר (טוב, בעצם אני רעי, אבל בואו נשאר עם רוקו שכולם מכירים…). שנים אומרים לי חברים שאני חייב לשלב בין האהבה שלי לבני אדם, התשוקה לידע, הכמיהה לטבע ומרחבים פתוחים וכישורים דרמטיים ולהתחיל להדריך טיולים באופן רשמי ולא רק כתחביב. בעצם, הדרכה והובלה בשטח הם חלק מהחיים שלי כבר שנים רבות. הייתי מדריך פעל ורכז תנועה "בנוער העובד", למדתי גיאולוגיה, ואני עוסק בניהול גופים פיננסיים בתנועה הקיבוצית. בילדותי עם אבא שלי, ואח"כ עם ילדי שלי, טיילתי ברגל וגם על אופניים ברחבי ישראל וגם במקומות אחרים בעולם. אני פשוט אוהב את זה, ולכן ההתמקמות בביתנו באזור עדולם סמוך לעמק האלה הייתה הדבר הטבעי מבחינתי. בחלוף הזמן, החלטתי לממש את הדחף ההוא להדרכה וידיעת הארץ, והוספתי תואר "מורה דרך מוסמך" לרשימה. נוח לי בכל סביבת טיולים בארץ. ברגל, על אופניים או בביקור באתרים היסטוריים, בכל דרך אפשר לשלב בין העושר הטבעי והאנושי של המקום הזה, ואני להוט לקחת איתי את כל מי שרוצה לבוא, ולשתף אותו בחוויה ובאהבה לפינות הנסתרות של ישראל.

אז קדימה, בואו נכייף ביחד. קפה עלי!

צרו איתנו קשר
נגישות